Mikroformaty – jak je wdrożyć?

2020-10-18

Coraz częściej mówi się o tym, że powinno się wdrożyć mikroformaty do kodu HTML witryny internetowej. Tylko jak to zrobić? Jak je wdrożyć? Podpowiadamy!

 

Mikroformaty – co to takiego?

 

Czym są mikroformaty http://mateuszkozlowski.pl/blog/warszawa-krakow-poznan-czyli-rzecz-o-tym-jak-pozycjonowac-lokalnie-cz-2/? Co skrywa się pod ich nazwą? Mikroformaty to rodzaj danych strukturalnych, dzięki którym możliwe jest bardzo szczegółowe opisanie poszczególnych elementów na stronie internetowej w sposób zrozumiały dla robotów indeksujących Google'a. Ma to szczególne zastosowanie w przypadku różnego typu treści w stronie internetowej.

 

Mikroformaty – jak je wdrożyć?

 

Co niektórzy pewnie będą próbowali wdrożenia mikroformatów do kodu HTML swojej witryny internetowej, ale żeby takie działania zakończyły się sukcesem, trzeba wiedzieć, jak to zrobić. Do poprawnego wdrożenia mikroformatów potrzeba odpowiedniej wiedzy, jak i umiejętności. Bez nich niestety nasze starania mogą nie przynieść efektu. Dlatego, zamiast marnować swój cenny czas, lepiej poszukać kogoś, kto ma doświadczenie w realizacji podobnych zadań.