Rozwód z orzeczeniem winy – dlaczego się na niego decydujemy?

2021-03-05

Kiedy nasze życie zaczyna się sypać, automatycznie szukamy winnego. Jeśli problemem jest małżeństwo, zamiast go ratować, zaczynamy szukać winnych.


Rozwód z orzeczeniem winy – dla kogo może być korzystny?

W przypadku orzeczenia winy, jeśli wina ta zostanie uznana przez sąd jako faktyczny powód rozpadu pożycia małżeńskiego, jedna ze stron może uzyskać czasem niemałe odszkodowanie czy zachować sporą część majątku jako zadośćuczynienie. Otóż, rozwód z orzeczeniem winy http://adwokat-podgorski.pl/rozwod-z-orzeczeniem-o-winie-przeslanki-i-konsekwencje/ zwykle wybierają kobiety, uzasadniając swoją decyzję alkoholizmem męża, zdradą, długą nieobecnością w domu, znęcaniem się fizycznym i psychicznym oraz nawet odmiennym światopoglądem. Trzeba pamiętać, że w przypadku rozwodu z orzeczeniem winy najważniejsze jest dobre uzasadnienie oraz przesłuchanie przez sąd świadków.


Rozwód z orzeczeniem winy – kobiety czy mężczyźni?

Nie tylko kobiety wnoszą pozwy rozwodowe z orzeczeniem o winie. W przypadku mężczyzn najczęstszym problemem jest zanik pożycia i brak fizycznej bliskości, odmienne zdanie, ale – do czego przyznają się niechętnie – przemoc domowa.