Urolog w Krakowie informuje o raku pęcherza moczowego

2020-08-19

Choroba nowotworowa zawsze dotyczy zdrowia, dlatego przeprowadza się dogłębne leczenie i leczenie w celu przezwyciężenia przyczyny choroby. W przypadku raka pęcherza moczowego jest często diagnozowany, zwłaszcza u osób powyżej 55 roku życia.


Urolog Kraków https://cmlinden.pl/specjalnosci/urologia/ o nowotworze

55 lat to bez wątpienia wyjątkowy czas dla licznych chorób, bowiem to właśnie menopauza kobieca i menopauza męska powodują, że organizm traci większość naturalnej ochrony. Mężczyźni cierpią więcej bólu niż kobiety. Zajmuje czwarte miejsce wśród najczęściej rozpoznawanych nowotworów u mężczyzn. Tego zdania jest właśnie urolog na terenie Krakowa.


Wybór leczenia zależy od stopnia rozwoju raka i typu raka, który chcesz leczyć. Nieinwazyjnego raka można leczyć przez wycięcie zmodyfikowanej resekcji elektrycznej przez tkankę i tkankę dna guza kanalikowego - dodaje urolog w Krakowie.


Po resekcji pobrany materiał poddaje się badaniu histopatologicznemu, a w przypadku stwierdzenia wysokiego ryzyka lub braku jednoznacznej odpowiedzi na postęp choroby, po sześciu tygodniach guz kanalika nerkowego jest ponownie resekowany.


Z kolei w odniesieniu do złośliwego nowotworu pęcherza moczowego najczęściej konieczne jest usunięcie całościowego pęcherza, jak i również wykonanie w pełni zastępczego pęcherza jelitowego lub tak zwanej urostomii. Ponadto chemioterapia może być konieczna jako leczenie uzupełniające. Za każdym razem musisz iść do urologa w Krakowie.


Ciekawostką okazuje się być, że jedną z przyczyn może okazać się cukrzyca, jak i również choroby pasożytnicze pęcherza moczowego - wspomina urolog w Krakowie.