Wszywka alkoholowa i jej rosnąca popularność

2020-08-05

Wszywki alkoholowe zyskują coraz większą popularność. Czym są? Co sprawiło, że cieszą tak dużą popularnością? Tego i wielu innych rzeczy dowiesz się z poniższego tekstu!

 

Wszywka alkoholowa – o czym mowa?

 

Wszywka alkoholowa to potocznie zwany niewielki zabieg chirurgiczny, który polega na wszyciu leku o nazwie esperal. Wszystko po to, by zahamować chęć spożywania alkoholu u osób, które nadużywają go w zbyt dużych ilościach. Taka wszywka https://chirurg-24.pl/oferta/wszycie-esperalu/ z esperalem jest w stanie zahamować rozkładanie oraz trawienie alkoholu, czego efektem jest jego odkładanie się w organizmie i powodowanie nieprzyjemnych dolegliwości. Osoba, która pomimo wszywki sięgnie po alkohol, może doświadczyć wielu różnych dolegliwości, w tym m.in. nudności, wymiotów, duszności, bólu głowy, przyśpieszonego bicia serca, czy nawet skoków ciśnienia, które mogą utrzymać się nawet do dziesięciu godzin.

 

Wszywka alkoholowa – skąd jej popularność?

 

W przypadku problemu alkoholowego najczęściej zaleca się terapię grupową, lecz wymaga to czasu, cierpliwości i dyscypliny. Dla wielu taka terapia to zdecydowanie za mało. Dlatego o wiele częściej sięgają po wszywkę alkoholową. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ w tym przypadku sięgnięcie po alkohol skutkuje poważnymi dolegliwościami i ogólnym pogorszeniem samopoczucia. Jeśli pomimo wszywki sięgniemy po alkohol, to efekty tego odczujemy na własnej skórze, a więc strach przed bólem, może skutkować awersją do spożycia alkoholu i pomóc wyjść z uzależnienia.